18.09.2020

Võrumaale rajatakse autonoomse elektrivarustusega tankla

2019. aasta oktoobritorm, milline jättis suurema osa Kagu-Eestist ja Võru linna täielikult elektrita, näitas kätte haavatavuse loodusjõudude poolt. Eesti kütusepank Terminal Oil rajab maakonda autonoomse elektrivarustusega teenindusjaama.

Tegemist on esimese sõltumatul elektrivarustusel töötava tanklaga Kagu-Eestis ja Võrumaal. “Sellel saab olema automaatne generaator, mille töötamist ei takista tugevad tormid ja elektrikatkestused. Generaator hakkab tööle kui voolu enam ei ole”, rääkis Terminal Oili juhatuse liige Raido Raudsepp.

Räpina maantee äärde kerkiv teenindusjaam saab olema innovaatilise lahendusega, mille sarnast teistes tanklates siiani ei ole. Uudse tehnoloogia rakendamise tingivad aeg ja Eesti pidevalt muutuv ilm.

Raudsepa sõnul on kütusega varustamine kriisiolukorras oluline haiglatele, operatiivteenistusele kui kaitseväele. “Elektrikatkestus tabab meid alati ootamatult. Viimane aeg oli luua tulevikku vaatava lahendusega tankla. Kuna Võrus oli teenindusjaama rajamine plaanides, sai langetatud otsus, et tankla peab vastu pidama loodusjõudude stiihiale.”

Plaanide kohaselt avatakse täisteenindusega jaam Võrus 2020. aasta novembris. Selles leiab koha ka Coffee Terminal, kus külastajal on võimalik keha kinnitada.

             
Hinnad teenindusjaamades
 • 95
  1.349
 • 98
  1.399
 • D
  1.199
 • Deri
  0.999
 • LPG
  0.599