09.11.2020

Võrulased saavad nüüdsest ootamatu elektrikatkestuse korral kütust

Terminal Oil Eesti kütusepank  avas  6. novembril Võrus Räpina maantee ääres autonoomsel elektrivarustusel töötava teenindusjaama. Tegemist on esimese taolise tanklaga Võrumaal ja Kagu-Eestis. 

2019. aasta sügistorm jättis suurema osa Kagu-Eestist ja Võru linnast elektrita, näidates kätte ühiskonna haavatavuse loodusjõudude poolt. Avatav Võru jaam on innovaatilise lahendusega, mille sarnast teistes Eesti tanklates ei ole. Territooriumil asuva automaatse generaatori töötamist ei takista tulevikus tugevad tormid ega ootamatud elektrikatkestused.
Terminal Oili juhatuse liikme Raido Raudsepa sõnul on kütusega varustamine kriisiolukorras oluline haiglatele, operatiivteenistusele ja kaitseväele. “Võru  teenindusjaama rajamine oli ettevõtte plaanides. Langetasime otsuse, et meie uus jaam peab vastu pidama ka loodusjõudude stiihiale. Elektrikatkestus tabab alati ootamatult. Viimane aeg oli luua  tulevikku vaatava lahendusega tankla .”

Eestis hakati teemaga tõsisemalt tegelema pärast mullust oktoobritormi. Suuremad  tanklaketid said riigilt nõuded, kuidas tagada ulatusliku elektrikatkestuse ajal eluks vajaliku kütusega varustamine  Valitsuse määruse järgi peab 2021. aasta lõpuks olema igal suuremal tanklaketil üle riigi kolm sõltumatul toitel olevat tanklat. Tänase seisuga on niisuguseid tanklaid üle riigi vaid kümme.

Terminal Oil Võru teenindusjaamas on lisaks tankimisvõimalustele ka mugavuspood, kus võimalik hankida esmatarbekaupasid, kiirtoitu, karastusjooke, autokaupasid ning palju muud. Samuti on võimalik rentida järelhaagiseid, soetada kodugaasi, kasutada tolmuimeja teenust ning kontrollida rehvides õhku. Tankimine on avatud ööpäevaringselt ning mugavuspood iga päev 6-23.

Samuti on klientidel võimalus Võru teenindusjaamas kütuse eest tasumisel kasutada pilvepõhist Cloudics lahendust ja mobiiliäppi.

Loe ja vaata:
Võrumaa Teataja artikkel ja galerii
Lõunalehe artikkel
Hinnad teenindusjaamades
 • 95
  1.349
 • 98
  1.399
 • D
  1.199
 • Deri
  0.999
 • LPG
  0.599