17.07.2020

Valgas müüakse Eesti odavaimat kütust

Uue tankla avamisega Valgas esitas Terminal Oil väljakutse Lätile.   Automaattankla asukoht paarsada meetrit enne Eesti-Läti piiri toob  kütuseaktsiisi raha tagasi Eestisse. 
 
Kui Eesti suuremad kütusemüüjad tõstsid nädala algul hinda 3-5 senti liitrilt siis Terminal Oil hinnatõusuga kaasa ei läinud. Äsjaavatud Valga automaattanklas on diiselkütuse hind üliodav- 0,924 senti liitrilt ja bensiin 98 on saadaval hinnaga 1,179 liiter. Naaberriigis maksab täna diisel 1.017 ja bensiin 98 hinnaga 1.184 eurot liiter. Terminal Oili hinnad on piiril soodsamad isegi Riia odavaimatest hindadest.
 
Valitsuse otsus alandada kevadel diiselkütuse aktsiisi lõi Terminal Oili juhatuse liikme Raido Raudsepa kinnitusel olukorra, kus täna on vedajatele diisli tankimine kodumaal üks Euroopa soodsamaid ja põhjust Eestit tankimisel vältida enam pole. Siiani puudus Valgas piiriäärne korralik tankla, kuhu Eestist lahkuvad raskeveokid ja bussid oleks saanud ohutult sisse keerata. Nüüd  lahenes liiklusele ohtlik olukord.  “Terminal Oili uue Valga tanklaga andsime vedajatele võimaluse parimate tingimustega kodus paak tankida ja jätta aktsiisitulu Eestisse. Samuti saavad uuest tanklast rõõmu tunda bensiinitarbijad, kuna seal on müügil bensiin 98, milles puudub biolisand. Hinnalt on see kindlalt Eesti odavaim. Uues Valga tanklas on ka AdBlue tankimise võimalus, mis oluline raskeveokitele, “rääkis  Raido Raudsepp.
 
Hindades üritatakse Raudsepa sõnul olla lätlastega konkurentsivõimeline, kas samal tasemel või pisut odavam. “Tõenäoliselt peame mingil hetkel müüma Valgas alla omahinna. Kütusesõja puhkemist ma ei näe. Turg ja nõudlus panevad kõik paika. Täna on Lätis transiidi tankimist vähe ja suurem osa vedajatest teeb seda Leedus. Nüüd on tekkinud aga täiesti uus olukord, kus Leedu osakaal väheneb ja kasvab Eestis tankimise osa,” kommenteeris Balti turul valitsevat seisu Raido Raudsepp.
 
Viimastel aastatel avatud uute tanklatega on Terminal Oil laienenud üle Eesti. Hinnatasemelt ollakse kõige kõrgemas konkurentsis. 7. juulil avas firma Tallinn- Võru maanteel Savernas uue teenindusjaama, sügisel on plaan laieneda Võrru ja Narva-Jõesuusse. Jõulude eel avatakse uus teenindusjaam Tallinnas.

 
Hinnad teenindusjaamades
 • 95
  1.349
 • 98
  1.399
 • D
  1.199
 • Deri
  0.999
 • LPG
  0.599