03.07.2020

Terminal Oil esitab väljakutse Lätile

Uue tankla avamisega Valgas 9. juulil on Terminal Oili arengukavas tegemist strateegilise otsusega. Automaattankla asukoht on paarsada meetrit enne Eesti-Läti piiri. Kui siiani voolas maksuraha naaberriiki, siis nüüdsest hakkab see jääma Eestisse.
 
Valitsuse otsus alandada kevadel diislikütuse aktsiisi lõi olukorra, kus täna on vedajatele diisli tankimine Euroopas üks soodsamaid ja põhjust Eestit tankimisel vältida enam ei ole. Siiani valitses olukord, kus piiri ääres puudus korralik tankla, kuhu Eestist lahkuvad raskeveokid ja bussid saaksid ohutult sisse keerata, jättes sooritamata ohtlikud manöövrid.  Nüüdsest laheneb liiklusele ohtlik olukord.
“Terminal Oili avatava Valga tanklaga anname vedajatele parema väljundi parimate tingimustega kodus paak täis saada ja jätta aktsiisitulu Eestisse.
Samuti saavad uuest tanklast rõõmu tunda bensiinitarbijad, kuna seal tuleb müügile bensiin 98, milles ei ole biolisandit. Uues Valga tanklas on ka AdBlue tankimise võimalus, mis taaskord on oluline raskeveokitele,” rääkis Terminal Oili juhatuse liige Raido Raudsepp.
 
Bensiini hinna osas üritatakse Raudsepa sõnul olla lätlastega vähemalt samal tasemel, võimalusel ka soodsam.
“Tõenäoliselt tuleb mingil hetkel alla omahinna müüa. Mina kütusesõja puhkemist ei näe. Juba täna on Lätis transiidi tankimist vähe ja suurem osa vedajatest teeb seda Leedus. Nüüdsest tekib täiesti uus olukord, kus Leedu osa hakkab vähenema ja kasvama Eestis tankimise osakaal,” kommenteeris turul valitsevat seisu Raido Raudsepp.
 
Terminal Oili kaardiga lisandub kliendile täiendav soodustus Baltikumi ja Euroopa odavaimast hinnast. Viimastel aastatel avatud uute tanklatega on Terminal Oil laienenud üle Eesti. Hinnatasemelt ollakse kõige kõrgemas konkurentsis.
 
7. juulil avab firma Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel Savernas uue teenindusjaama ning sügisel on plaanis kaasaegsete jaamade avamine Võrus, Narva-Jõesuus ning Tallinnas.  
Hinnad teenindusjaamades
 • 95
  1.349
 • 98
  1.399
 • D
  1.199
 • Deri
  0.999
 • LPG
  0.599