08.07.2020

Terminal Oil avas Savernas moodsa teenindusjaama

Juulikuu tõi rõõmustava uudise autojuhtidele. Terminal Oil avas Tallinn-Tartu- Luhamaa maanteel Saverna teeristis Eesti moodsaima sisseseadega teenindusjaama.

Varem asus praegusel kohal automaattankla. Terminal Oili juhatuse liikme Raido Raudsepa sõnul ei täitnud enam vana tankla kõiki tänapäevaseid vajadusi ja nii hakati mõtlema uue teenindusjaama rajamisele. Ümberehitustööd algasid tänavu aprillis ja jaanipäevaks andsid töömehed uued ruumid üle. Tanklale rajati juurde Coffee Terminal, kus leidsid koha bistroo, kohvik ja pood. Külastaja saab mõnusalt puhata ja nautida Eesti parimat tanklakohvi. Lisaks on võimalik sisetelevisiooni vahendusel tutvuda mitme piirkonna huviväärsustega. Lähikonnas asuvad Karilatsi vabaõhumuuseum ja Varbusel tegutsev Eesti maanteemuuseum. 

“Saverna kandis on tugev ja ühtehoidev kogukond. Koht uue jaama jaoks on ideaalne. Anname tööd kohalikule rahvale, kes ametis klienditeenindajatena. Kõik nad läbisid vajalikud koolituskursused ning väljaõppe. Tegemist on meiepoolse lugupidamisavaldusega siinsetele inimestele," rääkis Raido Raudsepp. 

Äsjaavatud Saverna teenindusjaamas kasutatakse kõige moodsamaid tehnoloogiaid alates kohvimasinatest, külmikutest ja küpsetusahjudest. Kaupluse sortiment pakub autojuhile kui turistile snäkke, maiustusi, võileibu, karastusjooke kui ka autole vajalikke esmatarbevahendeid. Mõeldud on kehakinnitusele, teenindussaalis on lauad einestajatele. Sooja toidu letist on võimalik kaasa osta ja kohapeal einestamiseks tellida erinevaid burgereid, salateid ning wrappe. Samuti on müügil saiakesed ja pirukad.

Tulevikus on Raudsepa sõnul plaanis ehitada teenindusjaama juurde puhkeala, kus täiskasvanutel avaneb võimalus õdusas miljöös jalga puhata ja lastel mängida. Puhkealale seatakse üles Põlvamaa kaart, millelt autoturist leiab olulised maakonna huviväärsused.      

“Teenindusjaamal on suurepärane asukoht. Tallinna on siit 220 kilomeetrit, Savernast Võrru on vahemaa 35 kilomeetrit ja pea sama palju Tartusse. Siiani puudus piirkonnas korralik teenindusjaam. Loodetavasti võtab rahvas avatud jaama kiiresti omaks. Lisaks lähevad Savernast teed Põlva peale ja Otepääle. Parimat kohta annab otsida,” kommenteeris Terminal Olili juhatuse liige Raido Raudsepp.   

Lähiaeg toob Terminal Oilile uute teenindusjaamade näol lisa. 9. juulil avatakse automaattankla Valgas otse Läti piiri ääres. “Sealgi näeme suurt tulevikku. Aitame riigil vahepeal Lätti voolanud aktsiisiraha Eestisse tagasi tuua. Meil on müügil Baltimaade odavaim diisel. Siiani puudus Valgas raskeveokitele ja bussidele piiri äärne automaatankla, kus saaks kiiresti tankida. Nüüd jäävad ära ohtlikud vasakpöörded tankima sõidul, uus jaam asub Eestist väljuval suunal. Sügisel jõuame moodsa teenindusjaama avamisega Võrru ja edasi kinnitame kanda Põhja-Eestis. Sellel aastal ootavad järge Narva-Jõesuu ja Tallinn.

17. juulil avame Tartu Kesklinnas GMP ärikeskuses oma jaama, kus tankimist küll ei ole ent koha leiab hoopis Coffee Terminal ja Seven-eleven tüüpi pood. Need peaksid rõõmustama Tartu südalinnas liikuvaid turiste ja tudengeid,” kergitas Raudsepp katet lähiaja plaanidelt.

             

             

             

             

             
Hinnad teenindusjaamades
 • 95
  1.349
 • 98
  1.399
 • D
  1.199
 • Deri
  0.999
 • LPG
  0.599