29.12.2015

Terminal avab uusi tanklaid

Kütuste hulgimüüja Tartu Terminali ainus jaemüügikoht oli aastaid Kärkna tankla. Viimasel ajal kohtab ettevõtte kirjadega tanklaid aga juba ka Tõrvandis, Põlvas ning detsembri algusest ka Tartus Karlova paadisadama juures.

 

Omaaegsest Tartu naftabaasist välja kasvanud ettevõte soovib nüüd rohkem kanda kinnitada kütuste jaemüügiturul ning avab viienda tankla uue aasta alguses Põltsamaal Kuningamäel.

Tankla on Põltsamaa servas künka otsas asunud juba üle paarikümne aasta. Bensiini on seal selle aja jooksul müünud mitmed ettevõtted. Praegu seal tegutseva OÜ Astrovir siltide asemele kruvib Tartu Terminal enda omad tankla külge jaanuarikuus.

Tartu Terminali juhatuse liige Malle Raudsepp tõdes, et Kuningamäel tuleb enne siiski remont ära teha, aga kui kõik läheb hästi, on uuendatud bensiinijaam Põltsamaa külje all avatud jaanuari lõpuks.

Ettevõte tahab tuleval aastal ehitada bensiinijaama ka Tartu valda Jõhvi-Tartu maantee äärde. See on juba suurem ehitus, ütles Raudsepp. Valmis loodab firma jaama saada tuleva aasta lõpuks.

Laienemist alustas Tartu Terminali jaemüügikett mullu suvel, mil valmis Tõrvandi teenindusjaam. Aasta tagasi avas ettevõte tankla Põlvas Jaama tänaval. Tänavu detsembrist saavad Emajõel paadiga sõitjad üle aastate tankida taas jõe ääres – Karlova paadisadama juures, kus saavad kütust ammutada ka autod.

Ettevõtte teine juhatuse liige Rauno Raudsepp lisas, et uute teenindusjaamade asukohtade valikul lähtub firma väljatöötatud valemitest ja indikaatoritest. «Kuningamäe tankla kasuks rääkis hea pikaajaline koostöö Astrovir Oü-ga, mille tõttu Terminali nimeliseks teenindusjaamaks muutmine on nagu samm järgmisele tasemele koostöös.»

Seni avatud tanklatel läheb Rauno Raudsepa sõnul hästi. «Emajõe teenindusjaama tulemuste kohta kokkuvõtet teha on veel vara, aga esialgsed tulemused on ootustest paremad.» Tegelikku käivet ja kasu Tartule saab näha ilmselt alles kevadise paadihooaja alguses.

Tõrvandi teenindusjaama müügitulemusi on hiljuti valminud uus suur teemagistraal mõjutanud positiivselt, lisas Rauno Raudsepp.

Risto Mets, reporter
POSTIMEES

Hinnad teenindusjaamades
 • 95
  1.349
 • 98
  1.399
 • D
  1.199
 • Deri
  0.999
 • LPG
  0.599