06.01.2021

Pärnumaa lõunavärav sai oodatud tankla

Via Baltical läbib Ikla piiripunkti ööpäevas enam kui 9000 sõidukit. Siiani puudus Eesti poolel neile tankimisvõimalus. Pühade ajal avas Terminal Oil Pärnumaa lõunapiiril oodatud diislikütuse automaattankla.

Ikla kandis puudus seni autode tankimisvõimalus. Lähim koht oli paarikümne kilomeetri kaugusel. Häädemeeste vallavanema Karel Tölpi kinnitusel pole Ikla piiripunkti tanka ehitamise vastu tanklaketid varem huvi tundnud. Vallajuhi sõnul tekib ettevõtlus kohta, kus see ennast äriliselt ära tasub. Endisesse Ikla piiripunkti automaatankla rajamistööd algasid mullu novembris ja jõuludeks oli jaam valmis.

Terminal Oili juhatuse liikme Raido Raudsepa arvates on tegemist märgilise ettevõtmisega. “Mullu 1. mail langes Eestis diislikütuse aktsiis ning põhjust välismaal tankida meie vedajal enam pole. Eesti on täna üks madalaima diisli hinnaga riike Euroopas. Oluline on, et lisaks kodumaisele transpordile suudame nüüd Eestisse tankima suunata transiitvedajad,” kommenteeris Raudsepp. Ka Häädemeeste vallavanem Karel Tölp möönis, et piiril tasub nüüd suures koguses diislit müüa.  “Tänases koroona tingimustes ja hinnapoliitikas riikide vahel annab piiril avatud tankla võimaluse Ikla ja Metsapoole rahvale osta diislikütust kodu lähedalt.”  Raido Raudsepa sõnul oli koostöö Häädemeeste vallaga hea. “Vallavalitus on professionaalne, tulid mõttega kaasa ja toetasid uue jaama arendust Iklas. Oleme plaani võtnud, et 2021. aastal avame ka Uulus teenindusjaama. See on meiepoolne tänuavaldus Häädemeeste vallale, kelle peakontor asub just Uulus.”

Piirialadel on Raudsepa kinnitusel kaetud kõik olulisemad piiripunktid. “Suvel avasime automaattankla Valgas, nüüd siis Ikla ja mööndusega võib piiriäärseks pidada jõulude eel Värskas avatud automaattanklat. Ehitusjärgus on teenindusjaam Euroopa Liidu idapiiril Narva-Jõesuus.”

Jaanuarikuu teises pooles avab Iklas tankla ka Olerex. Konkurents on Raido Raudsepa arvates  Eestis niigi terav ja sellest võidab kokkuvõttes  ikkagi tarbija. “Terminal Oil rajab oma tanklaketti järjest suuremaks. Kohtades, kus oleme meie, on väga keeruline konkurendil mugavalt klienti oodata- iga kliendi nimel peab olema valmis pingutama.”   

Praegu on käsil läbirääkimised Pärnu linnaga, kuhu kavatsetakse rajada samuti kaasaegne teenindusjaam. Ikla automaattankla on Terminal Oilil järjekorras 24-s.  Kevadeks laineb  ettevõte Tallinna, kus Peterburi manatee ääres valmib kaasaegne teenindusjaam.
Hinnad teenindusjaamades
 • 95
  1.349
 • 98
  1.399
 • D
  1.199
 • Deri
  0.999
 • LPG
  0.599