15.06.2020

Maailma naftaturul valitseb peataolek

Viimatisel OPEC-i ja OPEC + kohtumisel lepiti pärast pingsaid vaidlusi kokku jätkata tootmiskvootide kärbetega. Osad analüütikud on ajakirjanduse vahendusel juba teada andnud, et võimalik on hoopis kütusehindade langus.

Milline on praegune seis naftatootmise ja kütuseturul?  Kommenteerib Terminal Oili juhatuse liige Raido Raudsepp. 
 
OPEC + kärpemeetmed turgutasid nafta hinda viimase kuu jooksul märgatavalt, kuid hirm koroona teise laine ees on naftahinna taaskord pannud suure surve alla. Kuigi Eestis on uute nakatunute arv püsinud stabiilsena ning eriolukord lõpetatud, ei ole see samasugune maailmas. Suurim naftatarbija Amerika Ühendriigid, võitleb endiselt lubatu ja lubamatu piirimail. Mõned osariigid pehmendavad karantiinimeetmeid, kuid lõdvemad piirangud on kaasa toonud nakatumiste arvu suurenemise. Hetkel on naftaturul kätte jõudnud “peataoleku” olukord. Suuri riske ei juleta võtta ning hindade volantiivsus on teinud kõik kauplejad ülimalt  ettevaatlikuks. Iga päev on uus ja uus on ka olukord.

Kui maailmas valitseb peataolek siis kuidas kajastub kõik Eesti kütuseturul?
 
Eesti tanklates olevad kütusehinnad püsivad väga stabiilsed, kuna destillaatide hinnad maailmaturul on oluliselt stabiilsemad kui toornafta. Tõenäoliselt on suuremat hinnatõusu oodata siis, kui inimesed on üle maailma piirangutest vabad. Seda ei pruugi juhtuda veel päris kaua aega. Tundub, et peame selle viirusega koos veel mõnedki head aastad elama. Kiirelt ta siit kusagile ise ära ei kao. See kõik vajutab oma pitseri.
Mis puudutab Eesti siseturgu ja meie vedajaid, siis valitsuse ainuõige otsus langetada diiselkütuse aktsiise, on toonud kaasa tarbijale suure leevenduse.
Eesti diiselkütuse hinnad on alates 1. maist ühed soodsamad Euroopas. On  aja küsimus kui saame lõunanaabritele kaotatud diisliliitrid Eestisse tagasi. Samuti soodustab Eesti sisetarbimist kättejõudev suveperiood. Sellel  aastal liigume põhiliselt Eestis ning lähiriikides. Vähesed lendavad kaugemale. 

Milline saab olema Terminal Oili lähiaja käitumine?
 
Meie eesmärk on hoida üle Eesti sama postihinda ja meie tanklaketis mingeid hinnaerinevusi ei ole. Hind on igal pool parim, arvestades tavakliendi püsisoodustust.

Olete võtnud ette laienemise. Mitmed vanad tanklad on tundmatuseni muutnud endist nägu. Kus on sellel suvel oodata uute tanklate avamist?
 
Juba järgmisel kuul (juulis) avame Saverna ning Valga tanklad. Sügisel ootavad ees  uued teenindusjaamad erinevates Eesti paikades: alustades Tallinnast ja lõpetades Võrumaaga. Välistatud ei ole ka saartele jõudmine. Kõiki saladusi ei taha konkurentidele avaldada.  Hetkel me pidevalt täiendame ja hooldame oma teenindusjaamasid - paigaldame iseteeninduskassasid, täiendame inter- ja eksterjööri.  Meie teenindusjaamades on  toimumas midagi uut ja seda märkab kindlasti ka klient.
Juuli keskel on midagi põnevat toimumas otse Tartu kesklinnas. Küll me sellest ka teada anname. Pisut kannatust veel.

Ootame suvel kõiki oma uuenevaid jaamu külastama. Kes seal veel käinud ei ole, siis tulge ja tutvuge Eesti Kütusepanga teenustega.

TARTU TERMINALI KOHTA MEEDIAS LOE SIIN:
 
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/kutusehinna-rekordmadalale-lasknud-tanklaketi-juht-jaamad-olid-rahvast-ummistatud?id=90089255
 
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/uus-kutuse-hinnarekord-tanklates-langes-mootorikutuse-hind-viimaste-aastate-madalamaile-tasemele?id=90048605
 
https://www.err.ee/1097301/diislikutuse-hind-langes-tartu-tanklas-baltikumi-madalaimale-tasemele
Hinnad teenindusjaamades
 • 95
  1.349
 • 98
  1.399
 • D
  1.199
 • Deri
  0.999
 • LPG
  0.599