03.09.2020

Kütusefirma teeb tankimisel tiigrihüppe

Eesti kütusefirma Terminal Oil võtab kahes teenindusjaamas kasutusele ainult mobiiliga tankimise. Tegemist on unikaalse tehnoloogilise lahendusega, millele sarnast ei ole maailmas.

Rally Estonia eelõhtul avab Terminal Oil  Raadi ja Saverna teenindusjaamades rallisõpradele ning kõigile autojuhtidele unikaalse võimaluse mobiiliga tankimiseks. Kasutusele võetud  Cloudics süsteem on uudne lahendus Eestis ja kogu maailmas. Esimesena võttis selle kasutusele Terminal Oil.

Neste kasutuses olevast äpist erineb Terminal Oilile väljatöötatu tervikliku lahendusega. Kütusepumpade juhtimiseks ei ole vaja juhtmasinat koos printerite ja ekraanidega. Protsessi juhitakse läbi pilveteenuse internetis, kogu operatsioon toimub onlines. Ära jääb üks suur vahelüli.

Astro Balticsi tehnoloogiate juhi Evar Raudsepa kinnitusel on kõik ühe kliki kaugusel. “Tuleb võtta taskust nutitelefon ja alla laadida Cloudics lahendus, sinna juurde peab lisama maksevahendi (pangakaart või Terminali maksekaart) ning võibki autos istudes alustada tankimist. Telefoni ekraanilt jääb üle valida  tankuri number. Seejärel tuleb väljuda sõidukist ja panna paaki püstol ning see hiljem välja võtta. Autosse naastes on tankimise kviitung ja tehingu ajalugu mobiilist näha.”

Terminal Oili juhatuse liikme Raido Raudsepa sõnul on nad avatud uudsetele lahendustele - kütusefirma märksõnaks on innovatiivsus.  Ideest rakenduseni kulus kolm aastat. “ Südasuvel võtsime Terminal Oili Sadala aleviku automaattanklas pilootprojekti raames  kasutusele mobiiliga tankimise. Seal oli  võimalus loodud ainult Sadala Agro OÜ põllumajandusmasinatele. Nüüd  toimub laienemine juba teenindusjaamadesse. Pilootnädala järel  Raadil ja Savernas laieneb Cloudics süsteem lähikuudel oma võimekusega teistessegi meie keti jaamadesse üle Eesti, “ tõdes Tarminal Oili juhatuse liige Raido Raudsepp.

Lisainfo: Terminal Oil- Raido Raudsepp, tel 5292851
Astro Baltics- Priit Pint 5070199 ja Evar Raudsepp tel 5086211
Hinnad teenindusjaamades
 • 95
  1.349
 • 98
  1.399
 • D
  1.199
 • Deri
  0.999
 • LPG
  0.599