01.09.2020

Innovatsioon Eesti kütuseturul

Eesti juhtivaid kütusemüüjaid AS Tartu Terminal võttis Jõgevamaal  Sadala tanklas kasutusele ainulaadse tehnoloogia. See võimaldab tankida ainult mobiiliga.Tulevikus on plaanis sellist süsteemi laiendada kõikidele Terminal Oili keti tanklatele.

AS Tartu Terminali seob Sadala Agroga  aastate pikkune koostöö. Juuli keskel avas Eesti juhtivaid kütusemüüjaid Jõgevamaal Sadala alevis uue automaattankla, kus saab kütuse eest tasuda ainult mobiiliga. Tegemist on ainulaadse lahendusega. Töösse rakendatud Cloudics süsteem on seni ainuke omalaadne   maailmas, milline võimaldab kontrollida tankla tööd läbi pilvepõhise juhtseadme. Tehnoloogia töötas välja firma Astro Baltics.

“Sadalas ei ole vaja enam sularaha ega pangakaarti. Tuleb skaneerida mobiiliga QR kood või numbrituvastuse positsioneerimise. Need operatsioonid saab eelnevalt ära teha autos, ainult püstloli paaki panemiseks tuleb veel sõidukist välja tulla. Hiljem näeb tankija oma telefonis kõiki tehtud operatsioone,” iseloomustas uudset lahendust Astro Balticsi turundusjuht Priit Pint.

Terminal Oili juhatuse liikme Raido Raudsepea kinnitusel on  Sadala tankla Eestis seni ainuke, kus eksisteerib ainult mobiiliga maksmine. Selleks on vaja vastavat äppi, mille leiab Google Play või App store`ist. Tankijal tuleb äpp üles laadida oma telefoni.
Sadala Agro  saab nüüdsest  keskenduda oma põhitegevusele põllumajandusele  ega pea rohkem  muretsema tarnete pärast. Selle on oma hooleks võtnud kütusefirma. Päevas tarbib põllumajandusettevõte ca 10 000 liitrit eriotstarbelist diislit.  

“Sadala Agro otsis lahendust, kuidas vabaneda kütuseostmisest. Meie moraalne kohustus oli leida neile võimalikult lihtne lahendus ja Astro Balticsi väljatöötatu tundus innovaatiline. Tartu Terminal teeb nüüdsest  põllumehe elu lihtsamaks. Cloudics süsteem on demoversioonina üleval ainult Sadalas. Liigume samm-sammult edasi ja tulevikus on plaanis Cloudics süsteem kasutusele võtta kõikides meie keti jaamades,” rääkis Raido Raudsepp.   

Lisainfo:  Raido Raudsepp (Terminal Oil), tel. 529 28 51 ja Priit Pint (Astro Baltics), tel 53 49 52 71
Hinnad teenindusjaamades
 • 95
  1.349
 • 98
  1.399
 • D
  1.199
 • Deri
  0.999
 • LPG
  0.599